Yeter dizisinden Yılmaz kimdir – Tolga Evren biyografisi yaşı boyu sevgilisi var mı

yorumsuz
566
Yeter dizisinden Yılmaz kimdir – Tolga Evren biyografisi yaşı boyu sevgilisi var mı

Koliba film tarafından ATV ekranlarında yapılan yeter dizisinde rol alan oyuncularımızdan Tolga Evren kimdir sorusunun cevabını sizler için sayfamızda hazırladık .Başrollerinde Pelin Karahan Ve Yurdaer okur yer aldığı dizide aynı sette rol alan Tolga Evren kimdir ,nerelidir ,kaç yaşındadır eğitim durumu gibi sorunun cevabını sayfamızda bulacaksınız.

Tolga Evren kimdir

29 Aralık 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncumuz Erenköy’de ilköğretim Mini tamamladı Mehmet Beyazıt Ortaokulu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Tevfik gelenbe Tiyatrosu’nda Tiyatro Kursu almaya başladı .1993 tarihinde Eskişehir’e giderek konservatuar okudu. 1997 tarihinde Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro oyunculuğu bölümünden başarı ile mezun oldu. Van Devlet Tiyatrosu’nda çalışmak için yola çıktı 2010 yılında İstanbul Devlet tiyatrosu’na tayin edilerek birçok dizi ve film projesinde rol aldı.Oynadığı oyunlar ve dizilerdeki performansı izleyiciden tam not aldı şimdilerde yeter dizisinde karşımıza çıkıyor.

Aldığı Ödüller;

2005 yılında Haldun Taner’in “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı”oyununda oynadığı “Fasulyeciyan” rolüyle Sanat Kurumu Ödülü’ne layık görüldü.

2012 yılında Gyula Hay’ın “At” oyununda oynadığı “Caligula” rolüyle Tobav Tiyatro Çırakları Ödülü’nü aldı Www.DiziOyunculari.Biz

2013 yılında Marius Von Mayenburg’un “Çirkin” oyununda oynadığı“Lette” rolüne Sadri Alışık ve Ekin Yazın Dostları Ödülü verildi.

Tolga Evren’in Oynadığı Dizi Ve Filmler

Yeter

Beyaz Karanfil

Meddah

Bir Ferhat İle Şirin Hikayesi

Esir Şehrin Gözyaşları

Türkan Www.DiziOyunculari.Biz

Adalet Oyunu

Köprü

Hayat türküsü

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 7 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.