Sevda Kuşun Kanadında Fethi Hoca kim Fetullah Gülen mi?

yorumsuz
1.657
Sevda Kuşun Kanadında Fethi Hoca kim Fetullah Gülen mi?

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Sevda Kuşun Kanadında yer alan Fethi Hoca karakteri, Fetullah Gülen’i mi anlatıyor? Seyircilerin ilgisini çeken Fethi Hoca sahnesinde neler oldu merak edilenleri bir araya getirdik.

Türkiye’nin yakın tarihinden beslenen senaryosu ile ekranlara gelmeye devam eden Sevda Kuşun Kanadında dizisinde bir karakter dikkatleri üzerine çekti.

Fethi Hoca karakteri diziye yeni dahil oldu ve yakın tarihte yer alan Fettullah Gülen karakterini anlatacağını düşünülüyor. Sosyal medyada Fethi Hoca sahnesi en çok konuşulanlar arasında yer aldı.

Dönemin çalkantılı günlerini anlatan Sevda Kuşun Kanadında dizisinde siyasal ve toplumsal çatışmalar dönemin farklı görüşleri ekranlara gelmeye devam ediyor.

sevda-kusun-kanadinda-fethi-hoca

1968 senesi ve sonrası dönemde yaşanan tüm gençlik olaylarını objektif bir şekilde ekranlara taşımaya çalışan Sevda Kuşun Kanadında dizisinde yakın tarihin birçok önemli ismi bulunuyor.

Fethi Hoca karakteri askerliği esnasında ülkede kargaşa yaratmak isteyen Zafer ve ekibi tarafından keşfediliyor. Fethi aslında bir vaiz olarak görev yapmaktadır ve çok iyi vaaz verdiği bilinmektedir.

İnsanları yönlendirebildiği anlaşılan Fethi Hoca’nın en dikkat çeken özelliği teşkilat kurma ve yönetmedeki yeteneği oluyor. Fethi hocanın ilk sahnesinde de bu konunun işlendiği görülüyor.

Din üzerinden insanları yönlendirebilen ve yönetebilen birisi olarak tanıtılan Fethi Hoca, öl dese ölecek binlerce genç olduğu vurgusu yapılıyor. Fethi’nin bu özelliği kullanılması için ayartılıyor ve özel olarak yetiştirildiği dizide vurgulanıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.