Kördüğüm Naz – Belçim Bilgin kimdir kaç yaşında nereli boyu kilosu biyografisinde

yorumsuz
435
Kördüğüm Naz – Belçim Bilgin kimdir kaç yaşında nereli boyu kilosu biyografisinde

Sizin için hazırladığımız bu haberimizde Fox TV ekranlarında yayınlanan Kördüğüm dizisi yuncularından olan Belçim Bilgin hakkında bilgiler aktaracağız. İtalya’nın Como ve Milano şehirlerinde çekimleri başlayan Kördüğüm dizisi oyuncu kadrosu ile yeni sezonda izleyici karşısına çıkmaya başladı. Kördüğüm dizisinde Belçim Bilgin kimdir nerelidir Kaç yaşında boyu kilosu hayatı ve biyografisi ile ilgili detaylar sizin için sayfamızı hazırlanmıştır.

Fox Tv ekranlarında ikinci sezon çekimleri başlayan ve eylül ayında izleyici karşısına çıkmaya devam eden Kördüğüm dizisi aşrollerinde İbrahim Çelikkol Belçim Bilgin ve Alican Yücesoy yer alıyor.Endemol Türkiye ve Endemol İtalya’nın yapımcılığını üstlendiği dizinin yönetmenliğini Gökçen Usta ve deniz yorulmazer yapıyor. Dizinin senaryosunu ise Yasemin Kırbaş Yiğit Okan  ve Sedef Bayburtluoğlu yazıyor

Kördüğüm Belçim Bilgin kimdir

31 Ocak 1983 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen güzel oyuncumuz 1.70 boyundadır. Daha çocuk yaşlarda oyuncu olacağını söyleyen Belçim Bilgin u yıllarda tiyatroda rol almaya başladı. İlkokulu Salih Alptekin tamamladıktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a taşındılar daha sonra Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi sosyal ortamında yılları devam etti ve bu okuldan mezun oldu .2002 yılında Hacettepe Üniversitesi bilgi belge yönetimi bölümünde yüksek eğitimine başladı .Oyunculuk aklımdan hiç çıkmıyordu ve bir arkadaşının aracılığı ile Yılmaz Erdoğan ile tanıştı ve sıfır kilometre adlı sinema filminde rol aldı. Okulu dondurup Paris’e yerleşti. Burada iki yıl kaldıktan sonra 2006 yılında Türkiye’ye döndü ve ardından Yılmaz Erdoğan’la evlendi .23 Ocak 2009 da vizyona giren Güz Sancısı filminde Nemika karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Ocak 2011’de Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde baş rol oyuncusu olarak görev almıştır.Şeyh Said İsyanı’nı başlatan Şeyh Said’in torunudur. Kendi ifadesine göre ise Şeyh Said, babasının dedesinin büyük ağabeyidir.

 

Filmografisi

Sadece Sen (2014)-Hazal

Kelebeğin Rüyası (2013)-Suzan Özsoy

Sessiz (2012)

Gergedan Mevsimi (2012)

Kurtuluş Son Durak (2011) – Eylem

Keşanlı Ali Destanı (2011) – Zilha

Aşk Tesadüfleri Sever (2011) – Deniz Usman

Güldünya (2009)

Yol Arkadaşım (2008-2009) – Figen

Güz Sancısı (2008) – Nemika

Dol (2007) – Taman

Hatırla Sevgili (2006) – Defne Gürsoy

Sıfır Kilometre (2005) – Selma

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 11 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.