Hacı Bayram Veli dizisi oyuncu kadrosu karakter isimleri

yorumsuz
638
Hacı Bayram Veli dizisi oyuncu kadrosu karakter isimleri

Hacı Bayram Veli dizisi oyuncu kadrosunda kimler var karakter isimleri belli oldu mu merak ediliyor. TRT ekranlarında yeni bir proje Hacı Bayram Veli dizisinin ayrıntıları.

Türk televizyonlarında önemli tarihi bir kişinin hayatı işlenecek. Hacı Bayram Veli TRT ekranlarında yayınlanacak ve konusu kişinin hayatını esas alacak.

Yeni yılda ekranlarda olması beklenen projede Hacı Bayram Veli’nin hayat hikayesinin yayınlanması bekleniyor. Hacı Bayram Veli Hazretlerinin kerametler ile dolu hayat hikayesi ekranlara gelecek.

2016 – 2017 sezonunun ikinci yarısı ile ekranlarda olması beklenen dizinin çalışmalarının devam ettiği biliniyor. Yeni sezonda TRT ekranlarında oldukça güzel bir proje ekranlara gelmiş olacak.

Hacı Bayram Veli dizisi konusu

Dizinin konusu esas aldığı kişinin hayatı olacak. Tarihin önemli isimlerinden Hacı Bayram Veli’nin hayatı diziye konu olacak.

Hacı Bayram-ı Veli; Ankara’da yaşamıştır. 1352 yılında dünyaya geldiği ve 1429 senesinde vefat ettiği bilinmektedir. Safevi Tarikatı büyüklerinden Hoca Ala ad-Bin Ali Erdebili’nin talebelerinden olan Şeyh Hamid Hamid’ud Din-i Veli’nin müridi ve Bayramiyye Tarikatı’nın kurucusudur.

Hacı Bayram Veli hazretlerinin türbesi Ankara’da Hacı Bayram Camii’nin bitişiğindeyer almaktadır. Doğduğunda verilen isim Numan bin Ahmed olarak bilinmektedir. Fakat lakabı olan Hacı Bayram olarak tanınmaktadır.

Türkçe kullanımını Anadolu’da önemli bir şekilde etkilemeyi başaran Hacı Bayram Veli, II. Murad tarafından verilen fermanda talebelerinin askerlikten ve vergiden muaf edildiği duyurulmuştur.

Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u feth edeceğini II.Mehmed’in babası II.Murad’a bildirdiği rivayetler arasında yer almaktadır.

Hacı Bayram Veli’nin hayatı dizi olarak ekranlara gelecek. Cast çalışmaları sürdüğü için dizinin oyuncuları ve karakter isimleri halen açıklanmadı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.